Dobra reklama strony internetowej w skrocie

Tu możesz pisać o wszystkim.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Dobra reklama strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Wykonanie samej strony internetowej to już dzisiaj zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, w których strony internetowe samoistnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i osiągały bardzo dobre wyniki bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja bardzo się zmieniła i wypromowanie strony internetowej nawet na dość mało konkurencyjne hasła wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak się dzieję i co uległo zmianie na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się liczba firm w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy duży deweloper mieszkań. Każda z wymienionych firm posiada stronę internetową, która odzwierciedla jej ofertę w Internecie. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już tylko zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym etapem jest promowanie swojej strony internetowej. Form reklamy jest kilka. Natomiast najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Ta metoda polega na wybraniu odpowiedniej frazy: strony internetowe Radom lub zestawu fraz, na które strona internetowa powinna być wysoko w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do skutecznej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej kilka. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego rodzaju portalach internetowych. Wpisy te powinny zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można budować wpisy bez odnośników. W tym wypadku zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego znalezienia sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Ostatni sposób reklamy strony internetowej to różnego typu portale społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do reklamy odzieży czy kosmetyków. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która posiada w swojej ofercie niszowe usługi.

Wróć do „Dobre rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości