Jak często muszę wzywać kominiarza w budynku mieszkalnym?

Tu możesz pisać o wszystkim.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często muszę wzywać kominiarza w budynku mieszkalnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Cześć wszystkim. Niedawno zainteresowałem się kwestią ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Natrafiłem na tego rodzaju artykuł: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest napisane, iż kominiarz powinien sprawdzać instalację kominową minimum raz do roku. W przypadku gdy palę eko groszkiem to aż 4 razy do roku - to już chyba absurd. Wyczytałem także, że w wypadku braku aktualnego przeglądu, ubezpieczyciel może mi odmówić wypłaty odszkodowania. Czy to prawda?

podobne tematy:
adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często powinienem wzywać kominiarza w budynku jednorodzinnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:55

Cześć, nie mam dla Ciebie wesołych wieści. Zgodnie z ustawą budowlaną tak jest. W zależności od rodzaju kotła grzewczego jesteś zmuszony do korzystania z usług mistrza kominiarskiego nawet 4 razy do roku. Oczywiście tak mówi teoria. Ubezpieczyciel wymaga aby kominiarz raz w roku wykonał czynności kontrolne i podstemplował protokół. Również dla swojego bezpieczeństwa warto to zrobić. Zapchany komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie bierze aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 200 zł za wizytę.

podobne tematy:

Wróć do „Dobre rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości