Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Tu możesz pisać o wszystkim.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu myślę o stworzenie własnego serwisu WWW. Mam zamiar żeby serwis dawał mi w przyszłości korzyści majątkowe. Szukam jakieś dochodowej niszy, aby konkurencja nie była za duża. Rozmyślałem o czymś takim jak ten portal. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może serwis, który ma ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny pomysł to serwis, który posiada ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze rację buty?
Rodzinne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się też dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania stosowane przez właścicieli firm. Tego kształtu imprezy firmowe są należycie odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to bardzo dobry wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależne jest od dużej liczby czynników. Właściwe pomysły i ich wdrożenie, skalkulowanie właściwego budżetu, odpowiednie wyszukanie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny ogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, że piknik firmowy może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się choćby na na liczbie pracowników, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej przygotowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, gdy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Dobre przygotowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników powinna bazować przede wszystkim na nieszablonowym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie w stanie zorganizować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Dlatego dobrze jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to prościej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do wymagań zaproszonych gości. Zaplanowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie posiadują najmniejszej ochoty, aby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych zalet będzie integracja.

Właściwa https://straz-wschowa.pl/2022/08/25/kurs-miesnie-dna-miednicy-poprzez-siec-on-line-czy-powinno-sie-na-niego-zarejestrowac/ to klucz do rodzinnej zabawy Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też możliwość pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, również przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do odpowiedniej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Cześć. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i pragniesz wykonać powielenie działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowej recepty na sukces. Nie tędy droga przyjacielu. Jak myślisz na poważnie o portalu ogłoszeniowym to po pierwsze musisz zrobić dobry biznesplan działania. Wyślij maile do 10 firm i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz szacunkowy kosztorys takiego portalu internetowego. Później spytaj się o warianty i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten biznes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie przynosił żadnych dochodów. Tak, więc powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:

Wróć do „Dobre rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości