Polar minky sklep internetowy

Tu możesz pisać o wszystkim.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Polar minky sklep internetowy

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:45

Czy sklep, który sprzedaje tkani dziecięce to dochodowy pomysł na interes?

Właśnie ten elaborat ma wykazać, iż każdy interes dobrze zaplanowany jest w stanie przynieść zysk jego właścicielom. Na samym początku trzeba uświadomić fakt, iż sklep internetowy winien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który oferuje zbliżony towar. W przedstawionym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. Dlatego odradzam opieranie biznesu jedynie o handel w Internecie. Wiele czytelników zada pytanie, dlaczego mam taką opinię na ten temat?

Postaram się to wyjaśnić na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Po pierwsze winniśmy określić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem tego typu sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w początkowych 2 latach właściciel może opłacać obniżoną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Inaczej już to wygląda po upływie 2 lat od założenia firmy. Obowiązująca składka ZUS to rząd 1100 zł miesięcznie.

Kolejny wydatek przy prowadzeniu sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi to jego promocja w przeglądarce internetowej. Specjalnie już pominąłem stworzenie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy wydatek i można go pominąć w miesięcznym bilansie kosztów. Nawiązując do reklamy strony w Internecie. Powinno się określić frazy do pozycjonowania. Przykładowo dla tkaniny dziecięce sklep internetowy koszt miesięczny to rząd od 120 do 200 zł. Tego rodzaju fraz musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy zapłacimy około 2000 zł za miesiąc. Do tego należy doliczyć pozostałe wydatki związane z reklamą. Należą do nich również marketing na forach, itp. Efekty pozycjonowania sklepu na słowo kluczowe: tkaniny dziecięce sklep nie pojawią się z dnia na dzień. A, więc w pierwszej fazie należy pomyśleć o alternatywnym kanale dystrybucji oferowanych tkanin dziecięcych. Przydatne jest Allegro lub inne platformy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty związane jest kolejnymi kosztami i to nie małymi. Koszt za wystawienie pojedynczego produktu oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko uzależnione jest od zaznaczonych opcji promocji. Więc każdy sam jest w stanie sobie to podsumować i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.

Wróć do „Dobre rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości